۵

آی آدم ها

هر روز صبح که دارم میرم سر کار، طلوع خورشید رو از پشت نیمه ی شرقی قله ی دماوند تماشا می کنم. در اون لحظه که دارم به این دیو بزرگ نگاه می کنم حدود ۱۴۳ کیلومتر ازش فاصله دارم. بارها با خودم میگم چند تا چیز در دنیا وجود داره که بشه با چشمان غیرمسلح از فاصله ی ۱۴۳ کیلومتری دیدشون؟ پس این یک رخداد عادی نیست و نباید به سادگی ازش عبور کرد … کوه ها با این بزرگی و قدمت پر از رمز و تحیرند.

تماشای دماوند از جاده ساوه

تماشای دماوند از جاده ساوه


این روزها همه چشم انتظاریم که بلکه خبری از گمشدگان قله ی برودپیک برسه. میلیون ها نفر منتظر بازگشت مجتبی جراحی، پویا کیوان و آیدین بزرگی هستند. در این بین اما پوشش رسانه ای و مطبوعاتی داخلی این رخداد تلخ افتضاح بوده! بی اهمیت ترین چیزا در صدر عناوین خبری گفته میشه اما فقط گهگاهی آن هم که انگار زورشان کرده باشند آخرین اخبار غیردقیق از سه آرش ایران زمین در کوتاه ترین زمان ممکن گفته شده. واقعاً رذالت رسانه ای مون شرم آوره، شاید اگر نیما اکنون بود آی آدم هایش را دوباره می سرود هر چند اگر این جماعت رو به صراط بودند با همان یک بار هم آدم می شدند!

با کوه این بی شاخ و دم غول هستی دست و پنجه نرم کردن دل شیر میخواد، امیدوارم شیردلای ایران از دل سپیدی های برودپیک زنده برگردند تا روسیاهیش بمونه واسه ذغالا! هر چند اگر هم این نشه از مقامات عالیشون چیزی کم نمیشه. براشون دعا کنید لطفاً…

Broad Peak – عکس از آیتور لاس هایاس

Broad Peak – عکس از Aitor Las Hayas

اشتراک گذاری، ماندگاریست ...

دیدگاه ها

  1. نویسنده

   سلام
   واقعاً همینطوره، عشق به کوه عشق پر مخاطره ای هست
   به نظرم هر کوهنوردی که تصمیم می گیری به ارتفاع چند هزار متری صعود داشته باشه قطعاً درک می کنه که شاید کوه آخرین منزلش باشه.
   میشه به معجزه اعتقاد داشت!

  1. نویسنده

   سلام علیرضا جان،
   بحث رسانه ی به اصطلاح ملی فقط نیست، مطبوعات و رادیو و سازمان ها هم یکسان عمل کردند. بی تفاوت کردن مردم نسبت به ارزش ها مورد اصرار هست و واسه ی لاپوشونی کردن هم فقط تا حد مثل میخ ثابت شدن توو مغز شعار میدن که ظاهر قضیه رو حفظ کرده باشند.
   به هر حال بحث زندگی و مردگی واسه آدمای عادیه – اونا که آدم عادی نبودند، اونا فقط خسته شدند و خواستند بخوابند …

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید


:o :coffee: :P O:) ;) :shoot: :thumbs: :) :D -.- :cry: :devil: :beer: ^^ |) x( <3 :( B) :/