۱

دسترسی رایگان به tutsplus به مدت ۲ ماه

سایت tutsplus که می تونم به جرأت بگم غنی ترین و به روز ترین سایت آموزشی در زمینه ی گرافیک کامپیوتری، عکاسی، انیمیشن و طراحی وب هست، توسط گروه استرالیایی Evanto مدیریت میشه و این گروه امروز کاملاً رسمی اعلام کرد که سرور سایت آموزشی هک شده و احتمالاً اطلاعات کاربران این وب سایت به سرقت رفته.

هک شدن سرور سایتی که خبره ترین برنامه نویس های دنیا عضو تیمش هستند باعث تعجب همه شده؛ از تمام کاربران خواسته شده سریع رمز عبورشون رو عوض کنند، به خصوص اگر رمز عبورشون با رمز عبور حساب های اینترنتی شون یکی هست! جالب ترین نکته اینجاست که اعتراف کردند که سیستم ذخیره داده هاشون یک سیستم ساده ی متنی بوده که تمام پسوورد ها رو بدون کد کردن و به رمز درآوردن به همون شکلی که کاربر به هنگام ثبت نام وارد می کرده، ذخیره می کرده و این موضوع خیلی بیشتر باعث تعجب همه شده.

نکته ی جالب تر اینه که واسه این که از دل کاربراشون این موضوع رو در بیارن به تمام اعضای سایتشون حتی اونایی که مشترک دوره های غیر رایگان نشده بودند تا دوم سپتامبر (۱۲ شهریور) اجازه دسترسی رایگان به کلیه دوره های آموزشی رو دادن و مبلغ اشتراک تمام کاربرانی رو که برای این بازه زمانی حق اشتراک پرداخته بودند رو پس میدن.

۳ سالی هست که با این سایت آشنا هستم و کم و بیش از محتوای رایگان این سایت استفاده کردم؛ حتی حدود ۲ سال پیش (اون موقع ها که دلار ۱۲۰۰ تومنی بود Big Smile) تصمیم گرفته بودم مشترک دوره های پیشرفته شون بشم اما شوربختانه به دلیل تحریم بودن ایران نتونستم با هیچ یک از امکانات سایت حق اشتراک رو پرداخت کنم و دستم هم به جایی نمی رسید و فقط حسرتشو خوردم. امروز که این خبر به طور کاملاً رسمی منتشر شد فکر نکنم کسی به اندازه ی من خوشحال شده باشه چون لااقل دو ماه وقت هست که دلی از عزا در بیارم Wink . پیشنهاد می کنم اگر شما هم عضو این سایت هستید این فرصت خوب رو از دست ندید!

اشتراک گذاری، ماندگاریست ...

دیدگاه ها

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید


:o :coffee: :P O:) ;) :shoot: :thumbs: :) :D -.- :cry: :devil: :beer: ^^ |) x( <3 :( B) :/